LONILONI

LONILONI Natural Deodorants to niemiecka marka zajmująca się produkcją wyłącznie dezodorantów naturalnych, wpisująca się w trend LessIsMore, zgodnie z którym im krótsza lista INCI kosmetyku tym lepiej. INCI dezodorantów LONILONI to nie więcej niż CZTERY składniki. Dezodoranty skutecznie chronią przed nadmierną potliwością, a przy tym łatwo i przyjemnie się aplikują – to produkty w kulce. Nie trzeba więc martwić się, że zabrudzą ubranie.

Jak to wszystko się zaczęło?

Leoni Nowotschin, twórczyni marki szukała bezpiecznego dezodorantu dla jej dorastającego syna.  Zaczęła sięgać po ,,dezodoranty organiczne”. Wprawdzie nie zawierały sztucznych konserwantów, stabilizatorów czy substancji syntetycznych, ale wiele z nich miało około 50 różnych składników na liście INCI. Jeszcze 10 lat temu nikt nie spodziewał się, że aluminium tak powszechnie stosowane wówczas w dezodorantach może powodować raka piersi. Mając tę wiedzę Leoni stwierdziła, że należy znacznie ograniczyć stosowanie kosmetyków z długim składem nawet naturalnym ponieważ być może za 10 lat okaże się, że są one szkodliwe dla zdrowia. Niewiadomo przecież w jakie interakcje wchodzą ze sobą działając na skórę. Tak powstał pomysł na stworzenie dezodorantu dla rodziny z minimalnym składem, który zawierałby tylko i wyłacznie to, co konieczne. W dezodorantach LONILONI nie ma więc żadnych chemicznych dodatków, parabenów, aluminium, hormonów, syntetycznych konserwantów i barwników, alkoholu, nanocząsteczek, mikroplasiku, PEGów, PPG, parafiny, sylikonu, gazu pędnego. LONILONI są bezglutenowe i bezlaktozowe oraz GMO-free. Marka jest również wegańska i nigdy nie testowała ani nie testuje na zwierzętach (właśnie rozpoczęła certyfikację cruelty-free). Rodzina Nowotschin to wegetarianie. 

Podstawowym składnikiem dezodorantów jest naturalna soda, którą w kosmetykach stosowali już starożytni Egipcjanie. Soda to podstawowy minerał neutralizujący kwasy z ludzkiego potu. Jednocześnie soda jest naturalnym konserwantem wpływającym na trwałość produktu. Zastanawiasz się pewnie teraz czy skoro LONILONI zawierają tak dużo sody to czy nie podrażni ona delikatnej skóry pod pachami? Okazuje się, że wbrew pozorom LONILONI są produktami bardzo delikatnymi. Podczas ich testowania nie miałyśmy i (nadal zresztą) nie mamy żadnych podrażnień. Często w dezodorantach naturalnych wcale nie podrażnia soda, a cała masa składników dodatkowych maskujących zapach potu. W przypadku LONILONI tych składników jest tak mało, że produkt nie podrażnia. (Producent zaznacza jednak, że w przypadku podrażnienia produktem należy się nie zrażać i kontynuować stosowanie przez kilka dni. Dopiero po kilku dniach jeżeli podrażnie nie ustanie należy odstawić produkt).

Dodatkowo, w związku z tym, że LONILONI nie zawierają alkoholu można je stosować po goleniu!

Ze względu na skuteczność i użyteczność dezodorant Leoni bardzo szybko stał się popularny wśród dalszej rodziny i znajomych. Tak bardzo, że Państwo Nowotschin zdecydowali się wiosną 2018 roku ruszyć z nieco większą produkcją i udostępnić dezodorant szerszemu gronu odbiorców. Do dnia dzisiejszego jednak dezodoranty są wytwarzane ręcznie, osobiście przez Leoni w małym zakładzie produkcyjnym w Dolnym Renie.

W asortymencie marki jest 5 dezodorantów o różnych nutach zapachowych oraz jeden bez zapachu. W sklepie Naturmania możecie nabyć dezodoranty o zapachu trawy cytrynowej (KOH BON) oraz grejpfruta (PAMPLEMOUSSE).

Wszystkie dezodoranty dostępne są w szklanych buteleczkach bez żadnych, zbędnych opakowań.